درباره فیلم طوفان زندگی

معرفی فیلم طوفان زندگی

صحنه ای از فیلم طوفان زندگی – علی دریابیگی

طوفان زندگی

کارگردان: علی دریابیگی

تهیه کننده: اسماعیل کوشان و شرکا

فیلمنامه: نظام وفا و دکتر ضیایی (براساس داستان فیروز و فرزانه اثر نظام وفا)

فیلمبردار: اسماعیل کوشان

بازیگران: مهراقدس خواجه نوری، اونیا اوشید، زینت مودب، فرهاد معتمدی، رقیه چهره آزاد، حسین محسنی، علی کیایی، فرامرز بردیا و اسد آموزش

کیفیت: سیاه و سفید، ۳۵ میلیمتری

محصول: ایران – میترا فیلم

تاریخ انتشار: ۱۳۲۷

خلاصه داستان: ناهید و فرهاد در یکی از شب نشینی های انجمن موسیقی ملی با یکدیگر آشنا و به زودی عاشق هم می شوند. پدر ناهید تاجر تازه به ذوران رسیده و متمولی است که با ازدواج دخترش با فرهاد مخالفت می کند و او را مجبور به ازدواج با مرد پولداری می کند. فرهاد مایوس، همه تلاش خود را متوجه کارش می کند و به زودی مقام و ثروتی بدست می آورد. همسر ناهید که خوشگذران و هوس باز است سرانجام با کج روی هایش او را از دست می دهد. طی حوادثی ناهید و فرهاد دوباره روبه روی هم قرار می گیرند و زنذگی تازه ای را با یکدیگر شروع می کنند.

درباره فیلم: کوشان برای موفقیت این فیلم از تمام عواملی که فکر می کرد پولساز خواهد بود و بازار فیلم را گرم خواهد کرد استفاده برد مانند نظام وفا که معلم و شاعری خیال پرداز بود فیلمنامه را نوشت، موسیقی فیلم توسط دو تن از اساتید موسیقی، خالقی و صبا ساخته شد، ترانه های فیلم را رهی معیری سرود و بنان و ایران علم آنها را خواندند.طوفان زندگی در مدت یک سال ساخته شد و در اردیبهشت ۱۳۲۷ برای اولین بار در سینما رکس با حضور اشرف پهلوی روی پرده آمد. طوفان زندگی به علت نقص های فنی فراوان بیش از بیست شب کار نکرد و میترا فیلم کمپانی تهیه کننده اثر ورشکست شد.

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: +2 (from 2 votes)
درباره فیلم طوفان زندگی, ۹٫۰ out of 10 based on 1 rating

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *