جایزه سسیل بی دومیل گلدن گلوب به مریل استریپ اهدا می شود

مریل استریپ

مریل استریپ

«مریل استریپ» از پرافتخارترین بازیگران تاریخ سینما جایزه دستاورد سینمایی «سسیل بی.دمیل» را از جوایز گلدن گلوب دریافت می‌کند.

به گزارشاز ورایتی، انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که برگزارکننده جوایز سالانه سینمایی گلدن گلوب است، از اعطای جایزه یک عمر دستاورد سینمایی «سسیل بی.دمیل» به «مریل استریپ» بازیگر برنده سه جایزه اسکار و هشت گلدن گلوب به پاس نقش قابل ملاحظه در دنیای سرگرمی خبر داد.

«رابرت دنیرو»، «مارتین اسکورسیزی»، «مورگان فریمن»، « «دنزل واشنگتن»، «جورج کلونی»، «وودی آلن»، «جودی فاستر» از دریافت کنندگان پیشین این جایزه سینمایی هستند.

«لورنزو سوریا» رئیس انجمن مطوبوعات خارجی هالیوود گفت: جای شگفتی نیست که «مریل استریپ» را به عنوان دریافت کننده جایزه «سیل بی.دمیل» انتخاب کردیم. مجموعه فیلم‌های او به عنوان بازیگر در ژانرهای متنوع او را به عنوان یک الگو در ۴۰ سال گذشته تبدیل کرده است و او برای نسل‌های آینده نیز چنین نقشی خواهد داشت. او همواره در نقش‌های اصلی زن و قدرتمند ظاهر شده و با نشان داده حقیقت روی پرده سینما، هنر خلق کرده است به بیان دیگر او یک پیشگام است و مسیر را برای بازیگران زن در تلوزیون، سینما و تئاتر هموار کرده است.

»استریپ» سه جایزه اسکار بهترین بازیگری خود را در سال‌های ۱۹۸۰ برای «کرامر علیه کرامر»، ۱۹۸۳ برای «انتخاب سوفی» و ۲۰۱۲ برای «بانوی آهنین» کسب کرده است.

البته افتخارات سینمایی «استریپ» به اسکار محدود نمی‌شود و از دیگر جوایز او می‌توان به هشت جایزه گلدن گلوب، جایزه خرس نقره‌ای جشنواره برلین در سال ۲۰۰۳ برای فیلم «ساعت‌ها»؛ جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن در سال ۱۹۸۹ با فیلم «فرشتگان جهنمی»؛ بهترین بازیگر زن جوایز بافتا در سال ۱۹۸۲؛ کسب جایزه دوربین برلیناله در سال ۱۹۹۹؛ کسب جایزه افتخاری سزار فرانسه در سال ۲۰۰۳؛ کسب دو جایزه بهترین بازیگر زن از اسکار سینمای ایتالیا (جوایز دیوید دوناتلو) و دریافت جایزه یک عمر دستاورد هنری از جشنواره‌های رم و سن‌سباستین اشاره کرد.

کمدی- درام انگلیسی «فلورانس فاستر جنکینس» به کارگردانی «استفن فریرز» به احتمال فراوان بیستمین نامزدی اسکار را برای «مریل استریپ» از پرافتخارترین بازیگران تاریخ سینما رقم خواهد زد، ضمن این که این فیلم بخت مسلم شاخه بهترین بازیگر زن کمدی- موزیکال جوایز گلدن گلوب نیز خواهد بود.

مراسم اعطای جوایز هفتادوچهامین دوره جوایز سینمایی گلدن گلوب روز ۸ ژانویه ۲۰۱۷ (یکشنبه ۱۹ دی) برگزار می‌شود.

منبع : ایسنا 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 0 (from 0 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *